Terramycin krem Nerelerde kullanılır? İşte tüm faydaları… - Nefis Tarifler

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

6 Mart 2019 Çarşamba

Terramycin krem Nerelerde kullanılır? İşte tüm faydaları…

 
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Terramycin krem Nerelerde kullanılır? İşte tüm faydaları…
Bugün bir cilt kremi hakkında ne konuda işe yaradığını nasıl kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bugün konumuz teramisin adlı cilt kremi olacaktır. Bu ilaç ciltteki birçok problemi önlüyor ve kullanıcı memnuniyeti gerçek anlamda yüksek olan bir üründür.Teramisin krem akne(sivilce), uçuk, yanık, yara, cilt enfeksiyonları, kızarıklık, şişlik ve bakterilerin neden olduğu tüm cilt enfeksiyonlarına karşı etkili bir antibiyotiktir.
Yani ciltteki iltihaplı enfeksiyonlar için son derece ve faydalıdır. Eczanede reçeteli ile satılan bir üründür ve fiyatı da son derece ucuzdur. Ucuz ve etkili olunca da kullananlar birçok kişiye öneriyorlar. Yabancı kökenli olduğu için ilaç kutusunun üstünde terramycin krem olarak yazılır.
Şimdi de bu merhem hakkında diğer ayrıntılarına bakalım.Halk arasında terramycin deri merhemi olarak bilinir. Bu deri merhemi sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri enfeksiyonları, vücut kızarıklığı, şişliği gibi enfeksiyonlarda son derece etkili ilaçtır. Deride ister kabarcık olsun, ister su toplanması son derece hızlı şekilde bu duruma etki eder ve iyileştirir. Deriye lokal olarak uygulanır. Terramycin sivilce içinde oldukça fazla tercih edilmektedir.


Özellikle iltihaplı sivilcelerde ve çıbanlarda çok iyi sonuç vermektedir. Bu etkisinden dolayı da çok fazla kullanılmaktadır. 14.2 gramlık ince tüp şeklinde eczanelerde satıştadır. Bu ürün yalnızca hastalıklı noktaya sürülerek kullanılmalıdır.
Terramisin Merhemin Etken Maddesi Nedir?
Kremlerin içeriğindeki etken maddeler kalitesini ve etkisini belirler. Şayet bu madde güçlü olursa problemlere karşı daha iyi sonuçlar verir. Etken maddesi Oksitetrasiklin hidroklorür ve Polimiksin B sülfat‘tır. Güçlü bir özellik gösteren bir etken maddedir. Bunun yanında sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum iki tane yardımcı madde içerir. Yumuşak sarı homojen bir rengi vardır. Topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir.Terramycin Kremin Faydaları Nelerdir? Üstte faydalarına ufak ufak değindik burada biraz daha ayrıntılı bir şekilde açıklayarak anlatalım. Halka arasında teramicin olarak yanlış şekilde dile getiren kişiler böyle bilir bu aklınıza farklı krem mi diye gelmesin.İltihaplı sivilceleri kısa süre kurutur ve geçirir. Sivilce(akne) lekeleri üzerinde çok etkilidirve önemli ölçüde azaltır. Yara ve yanık tedavilerinde iyileşme etkisi yapar. Kısa sürede deriyi onarır.İltihaplı cilt sorunlarında hızlı tedavi eder.
Çizik ve küçük deri sorunlarında cildi hızlı bir şekilde onarır ve iz kalmamasını sağlar.Ciltte oluşan kızarıklıkları giderir ve normal ten rengi görünümünü alır.Ciltte oluşan su kabarcıklarını hızlı bir şekilde iyileştirir ve iz kalmamasını sağlar.
Teramisin Kremin Kullanıldığı RahatsızlıklarBirçok hastalıkta cilt sorununda güvenle kullanılmaktadır. Sadece birkaç şey için değil tüm durumlar için rahatlıkla kullanılır. Bu sorunlar üzerine de etken madde hızlı bir şekilde çalışarak iyileşme gösterir.
İşte o kullanım alanları Büyük çıbanların tedavisindeCiltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlardaDudak çatlaklarının tedavisindeUçuk tedavisindeCiltte oluşan yara ve çizik tedavisindeBöcek ve arı sokma tedavisindeSivilce(akne) tedavisindeKulakta oluşan yara tedavisindeÇok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde
Terramycin Krem Kullanım Şekli Biz aşağıda temel kullanım şeklini açıklayacağız. bazen hekimler farklı şekilde kullanım sunabiliyor, eğer farklı bir şekilde kullanın demediyse doktorunuz aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz. unutmayın ilaç kadar kullanım şekli ve düzenliliği de önemlidir. yoksa istediğiniz etkiyi göremezsiniz.Krem uygulanacak yeri güzelce temizleyin.
İltihaplı ve sorunlu yere hafif hafif parmak dokunuşları ile kremi sürün. –Gazlı bezle sürdüğünüz bölgeyi kapatın. –Günde 2 defa uygulanmalı. Sorun ortadan kalkıncaya kadar krem kullanılmaya devam edilmelidir. –Etki süresi cilt sorununun büyüklüğüne göre değişmektedir.
Terramycin(teramisin) Krem Göze Sürülür Mü? Bu noktaya açıklık getirelim çoğu kişi bunu soruyor. Teramisin deri merhemi ve teramisin göz merhemi içeriği incelendiğinde ikisi de aynıdır yalnız uygulaması ve tedavi şekli çok farklıdır. Teramisin deri merhemi ciltteki çıban, lltihap ve cilt kremi olarak kullanırken, teramisin göz kremi gözdeki arpacık ve iltihaba kullanılmaktadır.
Yani kullanılabilir ama teramisin göz kremini almak gerekir bu noktayı es geçmeyin aynı ilaç ama 2 farklı şekli vardır. kullanımına da anlatalım.Hekiminizin size önerdiği kullanım var ise onu uygulamalısınız. şayet hekiminiz size bir öneri sunmadı ise parmak ucuna az miktar alınarak çok ovalamadan göz kapağına ve arpacık ya da iltihap olan yere sürülür. Daha sonra iyice bu kremin emilmesi için göz kapakları oynatılıp iyice yedirilmesi sağlanır.
Terramycin(teramisin) Deri Merhemi Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar 1.İlacın yukarıda etken maddesini belirttik bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın. 2.Hamile ve emziren bayanlar hekime danışmadan bu kremi kullanmamalıdırlar. 3.İlacı ağza, göze kesinlikle sürmeyin. yanlışlıkla da olursa bol su ile yıkayın.(Teramisin göz merhemi için söz konusu değildir.)
4.Bu kremi kullanım sırasında cildi tahriş yapacak sert sabun, şampuan, saç boyası ve epilasyon ürünleri ve alkollü cilt ürünlerini kullanmayın.
5.Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir değişiklik görmez iyileşme yaşamazsanız ilacı kullanmayı bırakarak hekiminize danışın.
6.Bu ilacı kullandıktan sonra farklı bakteri enfeksiyonlarına rastlarsanız hemen doktorunuzdan randevu alıp muayene olun. 7.Antibiyotik özellikli bir krem olduğunu bilerek kullanıma devam edin.
Olası Yan Etkileri Nelerdir? Çok azda olsa yan etkiler görülebiliyor. Yalnız bu durumu kafaya takmayın çünkü bu etkiler yüzden bir görülmektedir. Yani olma ihtimal çok çok düşüktür. Şayet olursa ne yapacağınız konusunda bilgilendirmekte önemlidir. İşte görülen yan etkileri–Ciltte aşırı duyarlılık–Kontakt dermatit ihtimali–Dudakta, dilde, boğazda şişkinlik–Karın ağrısı–Kurdeşen(ürtiker)–Nefes almada güçlükgibi nadir olan etkiler gözlemlenebilir. bu durumlar ortaya çıkarsa kremi kullanmayı bırakın. Bu gibi etkiler yok ise aynı düzende kullanılmalıdır.
Terramycin (teramisin) Kremin Fiyatı Ne Kadardır? Bu ürün eczanede satılmaktadır ve reçeteli ile alabilirsiniz. Türkiye’de imal edilmektedir. Pfizer İlaçları Ltd.Şti. markası tarafından temin edilmektedir. İlacın kodu D06AX budur. Teramisin 14.2 gram pomad fiyatı 12.37 tldir. Bu fiyat bu ürün için gayet ucuzdur. ondan dolayı da çoğu kişi rahatlıkla alıp kullanabilir. Kaynak: Terramycin krem hakkında tüm bilmek istedikleriniz…Kaynak:http://gonuldostlar.net/
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar