Kökünden Yapraklarına Kadar Her Derde Deva Kırmızı Güzelin Faydası - Nefis Tarifler

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

21 Şubat 2019 Perşembe

Kökünden Yapraklarına Kadar Her Derde Deva Kırmızı Güzelin Faydası

 
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Kökünden Yapraklarına Kadar Her Derde Deva Kırmızı Güzelin Faydası
Pancar, güçlü tıbbi özelliklere sahip olduğundan son derece sağlıklıdır ve çok sayıda rahatsızlık ve hastalığa iyi gelir.
Pancara kırmızı rengini veren antosiyaninler güçlü kanser karşıtı özelliklere sahiptir.
Ayrıca pancarda, kalp sağlığını destekleyen doğal bir antienflamatuar ajan olan ‘betain’in yanı sıra B1, B2, B12 ve C vitaminleri ile bakır, magnezyum, potasyum, demir, fosfor ve iyodin mineralleri gibi önemli vitamin ve mineraller bulunur.
Pancar kan akışını hızlandırır, kolestrol seviyelerini düzenler ve karaciğer sağlığını korur.
Pancar, anemi ile mücadele eder ve vücudu toksinlerden arındırır. Ayrıca yaşlanmayı yavaşlatır ve kan damarlarını korur. Pancar, antioksidan, selüloz ve sindirimi artıracak özel bir lif türü olan pektinaçısından zengindir. Bu sağlıklı sebze, yağlı karaciğer hastalığına karşı da korur.
Pancar aynı zamanda egzersiz sırasındaki dayanıklılığı, gücü ve performansı artırır, bu nedenle sporcular için son derece yararlıdır.
Pancar çiğ, haşlanmış veya fırınlanmış yenebileceği gibi suyu da içilebilir. Yapraklarını çöpe atmak yerine pişirebilirsiniz, çünkü pancar yaprakları da potasyum bakımından zengindir (yarım bardakta 644 mg).
Yapılan bilimsel araştırmalar, potasyum açısından zengin gıdaların tüketmenin ve sodyumu kesmenin, kalp hastalıkları ve inme riskini % 21 düşürebileceğini gösteriyor.
1 Kez Paylaş Herkes Faydalansın
Kaynak : http://gonuldostlar.netSponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar