Doğal İnsülin Meğer Mutfağımızda Duruyormuş - Nefis Tarifler

Column Left

6 Mart 2019 Çarşamba

Doğal İnsülin Meğer Mutfağımızda Duruyormuş

 
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Doğal İnsü-lin Meğer Mutf-ağımızda Duruyormuş
Yapısında 80’den fazla mineral bulunduran ‘deniz tuzu’, bağışıklık sistemini güçlendirmeden cilt bakımına kadar birçok sağlık sorununda en doğal sağlık savaşçısı oluyor. Daha birçok faydası bulunan mineral zengini deniz tuzunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte deniz tuzunun faydaları…
GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ
Deniz tuzunda bulunan mineraller vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle grip, nezle gibi hastalıkların arttığı kış aylarında deniz tuzu tüketmek vücudun koruma mekanizmasına destek olur.
DEPRESYONA İYİ GELİR
Deniz tuzu, mutluluk veren seratonin ve melatonin hormonlarının salgılanmasına yardımcı olarak, depresyon ve stresten korunmaya yardımcı olur. Rafine edilmemiş deniz tuzunun sakinleştirici etkisi vardır.

HIZLI KAN DOLAŞIMI
Deniz tuzu metabolizmayı düzenleyen bir etkiye sahiptir. Vücudun her bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırır.
KİLO VERMEYE YARDIMCI
Alkali özelliği taşıyan bir besin olan deniz tuzu, yağ gibi vücuda zararlı olan maddeleri yok etmede mideye destek olur. Sindirim sistemini düzenler ve hızlandırır.
KEMİK ERİMESİNİ ÖNLER
İskelet sistemi, alınan tuzun dörtte birini depolar. Deniz tuzunda bulunan mineraller kemikleri onarmak için destek olur.
DOĞAL İNSÜLİN
Kan şekerini düzenleme özelliği olan deniz tuzu, diyabetli hastalar için en doğru tuz seçimidir. Kan şekeriyle ilgili problemi olanlar, doğal insülin sayılabilecek deniz tuzu tüketebilir.SAÇLARI FERAHLATIYOR
İyileştirici etkisi olan deniz tuzundan, birçok cilt sorununda doğal savaşçı olarak faydalanılabilir. Saç derisini ferahlatır, saç bakımında kullanılır.
CİLT DOSTU
Vücut peelinginde kullanılan deniz tuzu, derideki çatlakları önler ve aynı zamanda selülit giderici özelliğe sahiptir. Banyo suyuna eklenen deniz tuzu; cilde esneklik kazandırır ve cildi tazeler. Antiseptik özelliğe sahip olduğu için cildi korur. Cildi temizler ve yağ dengesini düzenler. Siyah noktaları ve akneleri temizleyen doğal bir üründür.


ASTIM KİRİZİNE KARŞI
İltihap oluşmasını engellemesi sayesinde deniz tuzu astıma iyi gelir. Doktorlar kimi zaman astım krizlerine karşı deniz tuzundan destek alır.


KRAMPLARI AZALTIR
Deniz tuzu, diğer besinlerle kıyaslandığında kaslar için faydalı olan potasyum yönünden daha zengindir..Kaynak:http://gonuldostlar.net/
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments