Çok Esrarengiz Bitki. Nazar ve Büyü ye Karşı Kullanılıyor. - Nefis Tarifler

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

16 Ocak 2019 Çarşamba

Çok Esrarengiz Bitki. Nazar ve Büyü ye Karşı Kullanılıyor.

 
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Çok Esrarengiz Bitki. Nazar ve Büyü ye Karşı Kullanılıyor.
Halk arasında nazar otu olarak bilinen eskiden her evde mutlaka bulunan üzerlik otunun faydalarını, nasıl kullanılmasını gerektiğini derledik.Üzerlik otu denilince ilk olarak akla nazarı engelleme, büyü bozma gibi tabirler gelir. Fakat üzerlik otunun sağlık açısından pek bilinmeyen olumlu faydaları bulunmaktadır. Üzerlik otu içerisinde A ve C vitaminleri, yağ ve alkolit bulunmaktadır. Üzerlik otu fosforik açıdan zengin topraklarda yetişmektedir. Üzerlik otunun sadece tohum kısmı kullanılmaktadır.Hikayesi
Peygamberimiz bu şifalı birkinin faydalarında bahsederek kullanımını tavsiye etmiştir.
Ebu Hanife ed-Dîneveri: “Bu ilaç olarak kullanılan tohumdur, Hz. Peygamber’in hadisinde de adı ile geçen ot budur. Üzerlik otu denilir. Halk arasında tabir ederler.” der. Ebu Ubeyd de: “hurf yani üzerlik otudur.” der.Hz. Peygamber’in söz konusu hadisi: “İki acı şeyde, sabir[50] ve üzerlik otunda ne şifa vardır biliyor musunuz?” şeklindedir. Ebu Davud, eî-Merâsîl’de rivayet etmiştir.Üzerlik Otunun KullanımıÜzerlik otunun tohumları tüketilmelidir. Otu güzelce kuruttuktan sonra tohum kısmını ayırın. Daha sonra kaynamış suda demleyerek çayını yapıp tüketebilirsiniz. Ayrıca üzerlik otunu kavurduktan sonra bal ile tatlandırarak da tüketebilirsiniz. Toz haline getirip direk kaşıkla da yiyebilirsiniz.
Üzerlik Otunun Faydaları
İçerisinde bulunan C vitamini nedeniyle kış hastalıklarını engeller. Burun akıntısı, boğaz ağrısı gibi sorunlarda kullanabilirsiniz.Balgam söktürücü özelliği bulunan üzerlik otu aynı zamanda göğsün yumuşamasını da sağlar. Balgam sorununda şurup kullanmak yerine üzerlik otunu tüketebilirsiniz.Kadınların adet dönemini düzene sokar, Kan söktürücü özelliği bulunmaktadır.
Zihni canlandırır ve daha iyi çalışmasını sağlar.
Eski yıllarda cinsel gücü arttırma amaçlı kullanılmıştır. Çünkü afrodizyak etkisi bulunmaktadır.
Sigara içen kişilerde sıkça ortaya çıkan nefes darlığı, kalp çarpıntısı ve öksürün sorunlarının önüne geçmek için üzerlik otu tüketilmelidir.Göz alerjisini engeller. Mevsimsel yaşanan alerjilerde olumlu etkisi vardır.Üzerlik otu kurdeşen oluşmasını engellemektedir.
Kaynak:www.bitkilog.com


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar